مقالات پیلار تجارت

برموکول چه کاربردهایی دارد؟

برموکول چه کاربردهایی دارد؟

برموکول (Bermocoll) گروهی از اترهای سلولزی غیر یونی، محلول در آب است که کاربردهای صنعتی متنوعی دارد. برموکول در طیف گسترده ای از ویسکوزیته ها و انواع گریدهای اصلاح شده موجود است.

وبسایت پیلار تجارت در این مقاله بشرح خواص و کاربردهای برموکول در ادامه مطالب می پردازد. محصولات برموکول بیش از ۵۰ سال است که تولید می شوند و در بیش از ۸۰ کشور جهان به فروش می رسند.

الیاف چوب و گیاهان بیشتر از سلولز ساخته شده اند که یک پلیمر طبیعی است. برای تولید برموکول سلولز با جایگزین های مختلف مانند متیل، اتیل، هیدروکسی اتیل یا گروه های آبگریز واکنش نشان می دهد. این فرآیند باعث می شود قابلیت انحلال در آب این ماده افزایش یابد.

برموکول برای افزایش توانایی محصولات ساخت و ساز در ابقاء آب، افزایش قوام و پایداری و برای بهبود خواص چسبندگی سیمان و گچ در سیستم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع برموکول

محصولات برموکول همگی بر پایه سلولز هستند و از چوب یا پنبه بدست می آیند. این محصولات محلول در آب هستند و محلول های کلوئیدی را تشکیل می دهند و کاربردهای مختلفی دارند اما عمدتاً در رنگ‌های بر پایه آب و در ساخت و ساز کاربرد دارند. محصولات برموکول در سه نوع اصلی تولید می شوند:

EHEC، اتیل هیدروکسی اتیل سلولز، (E, EBS)

MEHEC، متیل اتیل هیدروکسی اتیل سلولز، (M, EM , EBM)

HM-EHEC، اتیل هیدروکسی اتیل سلولز اصلاح شده آبگریز، (EHM)

استفاده از برموکول باعث بهبود قوام ، کارایی و پایداری سیمان و ملات های حاوی گچ می شود. استفاده از جایگزین های اتیل و هیدروکسیل در این ماده فعالیت سطحی برموکول را افزایش می دهد که مزایای فراوانی برای صنعت ساخت و ساز دارد.

تاثیرات مثبت بر ساخت و ساز

استفاده از برموکول باعث افزایش رئولوژی شده و اغلب اوقات در فرمولاسیون ملات های ساختمانی برای تقویت ویژگیهای ملات مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین فاکتور کیفی برای محصولاتی که در ساخت و ساز کاربرد دارند، ویسکوزیته ( ابقاء آب)، انحلال پذیری و خصوصیات رئولوژیکی است. با استفاده از گریدهای مختلف برموکول می توان ویژگیهای ذکر شده را به دلخواه تغییر داد و به ملات مورد نظر رسید.

 

کاربردهای برموکول در ساخت وساز

تولید ملات سیمان

برموکل خاصیت جذب آب بسیار خوبی دارد بنابراین با استفاده از آن می توان جذب آب در مواد جاذب را کاهش داد. خاصیت جذب آب عالی این ماده شیمیایی به فاکتورهای مختلفی مانند سطح ویسکوزیته و حلالیت و همچنین دمای اطراف و سایز ذرات بستگی دارد. به عنوان مثال ذرات ریزتر برموکول به دلیل انحلال بیشتر خاصیت ابقاء آب بیشتری دارد.

تولید ملات کاشی

برای چسباندن کاشی ها معمولا از سیمان یا لاتکس استفاده می شود. چسب های کاشی حاوی فیلرها، اتر سلولز و دیگر افزودنی ها به منظور تقویت خواص مختلف در سیمان هستند.

برموکول یکی از ترکیباتی است که برای بهبود وضعیت چسبندگی ملات کاشی کاری مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از ویسکوزیته اصلاح شده این ماده می توان ملاتی با کیفیت بالا را ایجاد کرد.

تولید ملات گچ

گچ ها از لایه های نازک تا ۴۰ میلی متری در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند و به شدت نیازمند سلولز، مواد اولیه خام و همچنین افزودنی های مختلف هستند. از آنجاییکه زمان تولید ملات و استفاده از آن به دلیل شدت جذب آب اجزاء موجود، خیلی کوتاه است برموکول می تواند با خاصیت ابقاء آب این زمان را افزایش دهد و از طرف دیگر سطح بهتری ایجاد کند.

کاربرد در فیلرها

در ترکیب فیلرها معمولا از گچ و نوارهای کاغذی برای تقویت و ایجاد سطوحی برای پردازش های بعدی مانند رنگ کاری یا کاغذ دیواری استفاده می شود. استفاده از برموکول با گریدهای مختلف در این ترکیب باعث بهبود ضریب مقاومت، رطوبت و کاربردپذیری آن می شود.

برموکول ۴۸۱

برموکول ۴۸۱  یکی از گرید از اتیل هیدروکسی اتیل سلولز موجود در بازار است که ویسکوزیته بالایی دارد و در آب سرد حل می شود. این ترکیب به عنوان عامل تثبیت کننده ، عامل پراکندگی، عامل نگهدارنده آب، تثبیت کننده امولسیون و غیره در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت برموکول

قیمت برموکول به فاکتورهایی همچون قیمت ارز و خارجی یا ایرانی بودن آن بستگی دارد. برای خرید این ترکیب می توانید به سایت های فروش مواد شیمیایی مراجعه کنید.

خرید برموکول

برای خرید برموکول راه های زیادی وجود دارد شما می توانید به این ترکیب شیمیایی را در اندازه های مختلف به صورت آنلاین سفارش دهید یا به صورت حضوری آن را خریداری نمایید.

فروش برموکول

فروش برموکول به دلیل گستردگی کاربرد بسیار پر رونق است و توسط بسیاری از فروشگاه های مواد شیمیایی به بازار عرضه می شود. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفتر شرکت و ثبت سفارش : تهران ، نارمک ، نرسیده به میدان هفت حوض ، کوچه قاسم زاده ( جویبار غربی ) ، پلاک ۹ ، واحد ۴ و یا تماس مستقیم با واحد فروش : 02177900733 نیز خریداری کنید.

کاربرد برموکول

برموکول گروهی از اترهای سلولز غیر یونی است که در آب محلول هستند که به صورت پودری سفید و آزاد با اندازه ‌های مختلف ذرات عرضه می ‌شوند. این ترکیب تقریباً بی ‌بو است و در انواع کاربردهای صنعتی برای بهبود عملکرد مطلوب استفاده می ‌شوند.

برموکول در ساخت و ساز به عنوان یک افزودنی حفظ کننده آب و بهبود قوام به ملات های مبتنی بر سیمان استفاده می شود. همچنین  در رنگ های معماری و پوشش های صنعتی و پوشش های خودرو و پرکننده بدنه و پوشش های سرد سقف  و جوهر و رنگدانه مورد استفاده قرار می گیرد.