رنگ و رزین

تاریخچه پیدایش رنگ | پیلار تجارت

تاریخچه پیدایش رنگ

تاریخچه پیدایش رنگ در کشور ایران با حدود 80 سال پیش باز می گردد . در حدود سال های ۱۳۰۰ رنگ در کشور ما تولید نمی شد و معمولا با فرمول های سنتی، پای کار، برای مصارف ساختمانی درست می شد. در سال ۱۳۱۸ اولین کارخانه تولید رنگ روغنی در ایران تاسیس شد که تا سال ۱۳۴۱ رنگ را از منابع معدنی و گیاهی تولید می نمود.

در سال ۱۳۴۱ اولین رنگ روغنی تولید شده از رزین الکید عرضه شد. در سال ۱۳۳۸ نیز رنگ بر پایه پلی وینیل استات را برای مصارف ساختمانی عرضه نمودند.

 

از اواخر دهه ۵۰ تعداد واحد های تولید کننده رنگ افزایش یافت و امروز صنعت رنگ کشور با بیـش از ۳۵۰ واحد صنعتی مجاز با مجموع ظرفیت ۹۰۰ هزار تن در سال تولید انواع رنگ های ساختمانی ، صنعتی و همچنین صدها واحد غیر مجاز مشغول به فعالیت می باشد.

 

صنعت تولید رزین در کشور به سال ۱۳۴۴ بر می‌گردد که برای اولین بار رزین الکید تولید شد و پس از آن نیز به تولید رزین پلی‌ وینیل‌ استات دست یافتند.

 

در این مقاله به صورت اجمالی به بررسی تاریخچه پیدایش رنگ پرداختیم ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به صفحه وبلاگ مراجعه فرمایید ، و یا برنامه پیلار استار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .